Zarejestruj się a będziesz otrzymywać ciekawe informacje: Indie, Nepal, Bhutan, Chiny i Tybet

A A A
b_250_180_16777215_00_images_tybet_Tybet_153.jpg

Chiny + Tybet + Nepal + Bhutan + Indie 21 dni 

grupowa z polskim pilotem 
 
 

Program

10-10 Dzień 01: Warszawa 12:25 wylot
11-10 Dzień 02: Pekin przylot 08:55 - wycieczka - pociąg
12-10 Dzień 03: pociąg
13-10 Dzień 04: pociąg - Lhasa
14-10 Dzień 05: Lhasa
15-10 Dzień 06: Lhasa - Yamdrok Tso - Gyantse
16-10 Dzień 07: Gyantse - Shigatse
17-10 Dzień 08: Shigatse - Rongbuk Monastery Mt Everst (trekking)
18-10 Dzień 09: Rongbuk Monastery - Kerong
19-10 Dzień 10: Kerong - Kathmandu
20-10 Dzień 11: Kathmandu
21-10 Dzień 12: Kathmandu - rafting - Pokhara
22-10 Dzień 13: Pokhara - trekking Annapurna
23-10 Dzien 14: Pokhara - Kathmandu
24-10 Dzień 15: Kathmandu - Paro (Bhutan)
25-10 16 dzień Paro - Thimpu
26-10 17 dzień Thimphu Phuntsholing - Kalimpong
27-10 18 dzień Kalimpong - Darjeling
28-10 19 dzień Darjeeling
29-10 20 dzień Darjeeling - Bagdogra - Delhi lotnisko
30-10 21 dzień Wylot godz. 03:20

 
Program Szczegółowy
 

Dzień 01: Warszawa - Pekin
Zbiórka 2 godziny przed odlotem na lotnisku w Warszawie i wylot do Pekinu godz. 12:25

Dzień 02: Pekin
Przylot na lotnisko w Pekinie o godz. 08:55. Wycieczka po Pekinie: Zakazane Miasto, Świątynia Nieba, Plac Tiananmen. Transfer na dworzec kolejowy i zakwaterowanie w przedziałach sypialnych. Noc w pociągu.

Dzień 03: pociąg
Przejazd pociagiem przez Chiny Centralne. Noc w pociągu.

Dzień 04: pociąg - Lhasa
Po południu o godz. 14:30  przyjazd do Lhasa. Spotkanie z przewodnikiem na dworcu i transfer do hotelu. Wieczór wolny na aklimatyzacje i wypoczynek. Noc w hotelu.

chiny_wyprawa_glob_net_grupa
Dzień 05: Lhasa
Całodniowe zwiedzanie Lhasa. Przejście na Barkhol Market, który jest sercem starego Lhasa. Odwiedzenie Świątynie Jokhang - celu pielgrzymek z calego Tybetu. To najbardziej czczone sanktuarium w całym Tybecie. Nieustannie tętni ono żarliwymi modlitwami wiernych.
Wycieczka do Tybetu nie byłaby kompletna bez obecności w, jakże istotnym, Pałacu Potala. To miejsce jest zasadniczym punktem na terenie Lhasa oraz cudem wschodniej architektury. Już pierwsze spojrzenie na tę masywną budowlę będzie magicznym, niezapomnianym wspomnieniem na długie lata. Budowla ta była pałacem od V lub VI wieku, dawną siedzibą Dalajlamy. Po lunch wizyta w Klasztorze Sera, budowli z XV wieku o złotych dachach i pobielanych ścianach. Ten dobrze utrzymany, 13-piętrowy klasztor jest położony zaledwie o kilka mil na północ od Lhasa i zamieszkuje go kilkuset mnichów. Nocleg w hotelu w Lhasa.
tybet_lhasa_barkhol_market_wyprawa_glob_net
Dzień 06: Lhasa - Yamdrok Tso - Gyantse (264 km)
Rankiem przejazd ok 110 km do jeziora Yamdrok Tso położonego na 4408 m npm. Jezioro uważane jest przez Tybeteańczyków za świete i jest czczone jak talizman, odzwierciedla duszę narodu Tybetańskiego. Jest ono także widoczne ze szczytu Przełęczy Kamba-la (5030 m). W ładną pogodę nabiera ono bajecznego odcienia ciemnego turkusu. Opuszczenie Yamdrok Tso jest tak samo spektakularne jak przybycie do jego brzegów, ponieważ trzeba się zmierzyć z Przełęczą Karo La. Widoki z tego miejsca na Lodowiec Nojin Kangtsang są naprawdę imponujące.
Po odpoczynku nad jeziorem będziemy kontynuować podróż do miasteczka Gyantse oddalonego od jeziora o 180 Km. Gyantse zachowało urok i atmosferę dawnego XIV wiecznego Tybetu, gdzie mieszkańcy żyją w tradycyjny sposób. Jego nazwa widniała w roku 1904 w czołówkach gazet, kiedy to pułkownik Younghusband poprowadził brytyjską ekspedycję na Tybet i pokonał tam tybetańską armię. Jako skrzyżowanie głównych szlaków handlowych Indii, było niegdyś znane z doskonale tkanych dywanów. Teren jest otoczony imponującą ścianą, za którą znajdowało się 19 klasztorów z dominującą nad nimi fortecą ulokowaną na pobliskiej górze. Zwiedzimy stare świątynie jak Pelkhor Chode Temple Complex, która została założona w XV wieku i jest doskonale utrzymana. Wiele ze znajdujących się tu posągów i malowideł pamięta czasy założenia klasztoru. Odwiedzimy również najwspanialszą budowlę zbudowaną w 1427-39 roku - Gyantse Kumbum. Kumbum - Budynek ten stanowi jedną z najbardziej wyjątkowych i imponujących konstrukcji w Tybecie. Składa się z 6 pięter, gdzie znajdują się Sala Buddyjska oraz Sala Modlitwy a także 112 Kaplic. Jego ściany przystrojone są religijnymi malowidłami. Wybudowany w XV wieku do dnia dzisiejszego przetrwał wszelkie katastrofy, bitwy i rewolucje. Zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu.
tybet_jezioro_yamdrok_tso_wyprawa_glob_net
Dzień 07: Gyantse - Shigatse (91 km)
Po śniadaniu przejazd do Shigatse i zwiedzanie klasztoru Tashilunpo w Shigatse, siedzibie Panchen Lama. Z majestatycznym szczytem Drolmari (Góra Tary) w tle, klasztor ten lśni w słońcu każdego poranka. Jest położony w zachodniej części Shigatse. Klasztor, znany także jako Góra Chwały, został założony w 1447 roku przez krewnego i wyznawcę Tsongkhapa (założyciela sekty Gelukpa) - Gendun Drup. Gendum Drup otrzymał pośmiertnie tytuł Pierwszego Dalajlamy. Ze względu na swój związek z założycielem Geluk, Klasztor Tashilunpo jest zaliczany do grupy sześciu najważniejszych klasztorów. Zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu.

Dzień 08: Shigatse - Mt Everest BC (trekking)
Wczesnym rankiem zaraz po śniadaniu przejazd do stóp bazy Mt Everst, z której wyruszają wszystkie eksdycje i wyprawy wspinaczkowe na najwyższą gorę świata Czomolungma (Mt Everest. Trekking do bazy ok 40 min w jedną stronę, potem powrót. Wieczorem odwiedziny w klasztorze i noc w najwyżej położonym hotelu Everest View Inn.
tybet_wyprawa_przez_himalaje_globnet
 
Dzień 09: Mt Everest BC - Kerong

Podziwianie wschodu słońca nad Mt Everest o świcie tzw Zapalanie Szczytów. Śniadanie. Przejazd do Kerong (242 km) oraz przez dwie niesamowite Przełęcze: Laling La i Shung La. Stąd także rozciąga się zapierająca dech w piersiach sceneria. Stojąc na przełęczach jesteście Państwo otoczeni okazałymi górami takimi jak Shishpangma, Cho Oyu, Gauri Shankar itd. Po południu zejście z jałowego tybetańskiego płaskowyżu do porośniętych drzewami i bujna roslinąścią Południowych stoków Himalajów. Zakwaterowanie w hotelu/pensjonacie i nocleg.

Dzień 10: Kerong - Kathmandu
Rano po śniadaniu przejazd do granicy tybetańsko - nepalskiej. Przejście na piechotę granicy. Po załatwieniu formalności w Chińskim Biurze Imigracyjnym, a po wizycie w Nepalskim Biurze Imigracyjnym, spotkanie z napalskim przewodnikiem i przejazd do Kathmandu. Zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu.

Dzień 11: Kathmandu
Zwiedzanie stolicy Nepalu Kathmandu. Zwiedzanie Pałacu, Świątyni Hanumandhoka, czyli wiecznie żyjącej Bogini. Zwiedzanie Kastamandap Temple, świątyni zbudowanej z jednego drzewa. Potem wizyta w Taleju Temple, Kal Bhairab Temple, Akash Bhairab temple. Przejazd do największej stupy buddyjskiej Swayambhunath. Noc w hotelu w Kathmandu.

indie_sikkim_kangchenjunga.jpg
Dzień 12: Kathmandu - rafting - Pokhara
Przejazd na miejsce startu raftingu. Fakultatywnie 4 godziny fascynujacego raftingu po rzece Trisuli, lunch w plenerze. Zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu.

Dzień 13: Pokhara - trekking Annapurna
Przejazd w miejsce startu trekkingu i calodniowy treking ok 6 godzin do polany Austrian Camp skąd roztacza sie zachwycający widok na szczyty Himalajów i osmiotysięcznik Annapurna. Nocleg w schronisku.

Dzien 14: Pokhara - Kathmandu
Powrót do Pokhara i przejazd z Pokhara do Kathmandu (możliwy fakultatywnie przelot). Noc w hotelu.

Dzień 15: Kathmandu - Paro (Bhutan)
Transfer na lotnisko i lot do Paro. Po przylocie do Paro transfer z lotniska i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie Paro. Wizyta w Ta-dzong, narodowym Muzeum Bhutan, Paro Rinpung Dzong. Noc w hotelu.

bhutan_wycieczki_klasztor
16 dzień Paro - Thimpu
Przejazd do Czortenu Satsam i wędrówka do Klasztoru. Nazwa Taktsang oznacza “Gniazdo Tygrysa”. Klasztor jest ulokowany na występie skalnym na wysokości aż 800 metrów z widokiem na dolinę Paro oraz rzekę. Legenda głosi, że Guru Padma Sambhava, znany, jako drugi Budda Bhutan, medytował w miejscu, gdzie usytuowany jest klasztor, a dostał się tam lecąc na grzbiecie tygrysicy. Piknik w kafeterii Taktsang. Wycieczka zajmie około 4 godzin. Przejazd do Thimphu. Nocleg w Thimpu.

17 dzień Thimphu Phuntsholing - Kalimpong (195 km/ 5 godzin / 2150 m npm)
Przejazd do granicy Bhutanu z Indiami na przejście graniczne w Phuntsholing. Podczas podróży będziemy mieli okazję zobaczyć Himalajskie szczyty Bhutanu, a również przyjrzeć się życiu mieszkańców wiosek. Po drodze przerwa na lunch i krótka wizyta w Klasztorze Karabandi Lakhang. Po przyjeździe na przejście graniczne w postaci wielkiej Bramy, która dzieli na pół miasteczko na część bhutańską i indyjską i załatwieniu formalności przejazd do Indii. Przejazd do Kalimpong, siedziby buddyjskich klasztorów, hinduskich świątyń i chrześcijańskich kościołów. Noc w hotelu.

18 dzień Kalimpong - Darjeling
Półdniowa wycieczka po Kalimpong: Graham’s Home, Deolo View Point, Szkółka dziko rosnących Orchidei, Klasztor Zang Dhok Palri Phodang Mo. Przejazd do Darjeeling nad Doliną Rzeki Rangeet. Po przyjeździe czas wolny na spacer po Zabytkowym Mieście Darjeeling. Nocleg w hotelu.

Sikkim Wyprawy glob net

19 dzień Darjeeling
Przed wschodem słońca ok 4:00 rano, przejazd na Wzgórze Tygrysie i podziwianie słońca nad Himalajami. powrót do hotelu na śniadanie i wypoczynek. Potem wycieczka po mieście i zwiedzanie. Nocleg w hotelu.

20 dzień Darjeeling - Bagdogra - Delhi
Transfer na lotnisko Bagdogra i przelot do Delhi. Oczekiwanie na lot powrotny do kraju.

21 dzień Wylot
W nocy wylot, przylot do Polski

 

pociag_pekin_lhasa_wyprawa_globnet

pociag_pekin_lhasa_wyprawa_globnet

tybet_lhasa_barkhol_market_wyprawa_glob_net

tybet_lhasa_dzieci_wyprawa_glob_net

tybet_klasztor_sera_debata_mnichow_glob_net

tybet_lhasa_palac_potala_wyprawa_glob_net

tybet_jaki_tybetanskie_wyprawa_glob_net

tybet_wyzyna_tybetanska_wyprawa_glob_net

tybet_tybetanki_wyprawa_glob_net

tybet_lodowiec_nojin_kangtsang_wyprawa_glob_net

tybet_himalaje_globnet

tybet_budda_glob_net

mt_everest

mt_everest_bc_zachod_slonca

Sikkim Wyprawa 2012

 

b_250_180_16777215_00_images_tybet_Tybet_153.jpg

Chiny + Tybet + Nepal + Bhutan + Indie 21 dni 

grupowa z polskim pilotem 
 
 

Program

10-10 Dzień 01: Warszawa 12:25 wylot
11-10 Dzień 02: Pekin przylot 08:55 - wycieczka - pociąg
12-10 Dzień 03: pociąg
13-10 Dzień 04: pociąg - Lhasa
14-10 Dzień 05: Lhasa
15-10 Dzień 06: Lhasa - Yamdrok Tso - Gyantse
16-10 Dzień 07: Gyantse - Shigatse
17-10 Dzień 08: Shigatse - Rongbuk Monastery Mt Everst (trekking)
18-10 Dzień 09: Rongbuk Monastery - Kerong
19-10 Dzień 10: Kerong - Kathmandu
20-10 Dzień 11: Kathmandu
21-10 Dzień 12: Kathmandu - rafting - Pokhara
22-10 Dzień 13: Pokhara - trekking Annapurna
23-10 Dzien 14: Pokhara - Kathmandu
24-10 Dzień 15: Kathmandu - Paro (Bhutan)
25-10 16 dzień Paro - Thimpu
26-10 17 dzień Thimphu Phuntsholing - Kalimpong
27-10 18 dzień Kalimpong - Darjeling
28-10 19 dzień Darjeeling
29-10 20 dzień Darjeeling - Bagdogra - Delhi lotnisko
30-10 21 dzień Wylot godz. 03:20

 
Program Szczegółowy
 

Dzień 01: Warszawa - Pekin
Zbiórka 2 godziny przed odlotem na lotnisku w Warszawie i wylot do Pekinu godz. 12:25

Dzień 02: Pekin
Przylot na lotnisko w Pekinie o godz. 08:55. Wycieczka po Pekinie: Zakazane Miasto, Świątynia Nieba, Plac Tiananmen. Transfer na dworzec kolejowy i zakwaterowanie w przedziałach sypialnych. Noc w pociągu.

Dzień 03: pociąg
Przejazd pociagiem przez Chiny Centralne. Noc w pociągu.

Dzień 04: pociąg - Lhasa
Po południu o godz. 14:30  przyjazd do Lhasa. Spotkanie z przewodnikiem na dworcu i transfer do hotelu. Wieczór wolny na aklimatyzacje i wypoczynek. Noc w hotelu.

chiny_wyprawa_glob_net_grupa
Dzień 05: Lhasa
Całodniowe zwiedzanie Lhasa. Przejście na Barkhol Market, który jest sercem starego Lhasa. Odwiedzenie Świątynie Jokhang - celu pielgrzymek z calego Tybetu. To najbardziej czczone sanktuarium w całym Tybecie. Nieustannie tętni ono żarliwymi modlitwami wiernych.
Wycieczka do Tybetu nie byłaby kompletna bez obecności w, jakże istotnym, Pałacu Potala. To miejsce jest zasadniczym punktem na terenie Lhasa oraz cudem wschodniej architektury. Już pierwsze spojrzenie na tę masywną budowlę będzie magicznym, niezapomnianym wspomnieniem na długie lata. Budowla ta była pałacem od V lub VI wieku, dawną siedzibą Dalajlamy. Po lunch wizyta w Klasztorze Sera, budowli z XV wieku o złotych dachach i pobielanych ścianach. Ten dobrze utrzymany, 13-piętrowy klasztor jest położony zaledwie o kilka mil na północ od Lhasa i zamieszkuje go kilkuset mnichów. Nocleg w hotelu w Lhasa.
tybet_lhasa_barkhol_market_wyprawa_glob_net
Dzień 06: Lhasa - Yamdrok Tso - Gyantse (264 km)
Rankiem przejazd ok 110 km do jeziora Yamdrok Tso położonego na 4408 m npm. Jezioro uważane jest przez Tybeteańczyków za świete i jest czczone jak talizman, odzwierciedla duszę narodu Tybetańskiego. Jest ono także widoczne ze szczytu Przełęczy Kamba-la (5030 m). W ładną pogodę nabiera ono bajecznego odcienia ciemnego turkusu. Opuszczenie Yamdrok Tso jest tak samo spektakularne jak przybycie do jego brzegów, ponieważ trzeba się zmierzyć z Przełęczą Karo La. Widoki z tego miejsca na Lodowiec Nojin Kangtsang są naprawdę imponujące.
Po odpoczynku nad jeziorem będziemy kontynuować podróż do miasteczka Gyantse oddalonego od jeziora o 180 Km. Gyantse zachowało urok i atmosferę dawnego XIV wiecznego Tybetu, gdzie mieszkańcy żyją w tradycyjny sposób. Jego nazwa widniała w roku 1904 w czołówkach gazet, kiedy to pułkownik Younghusband poprowadził brytyjską ekspedycję na Tybet i pokonał tam tybetańską armię. Jako skrzyżowanie głównych szlaków handlowych Indii, było niegdyś znane z doskonale tkanych dywanów. Teren jest otoczony imponującą ścianą, za którą znajdowało się 19 klasztorów z dominującą nad nimi fortecą ulokowaną na pobliskiej górze. Zwiedzimy stare świątynie jak Pelkhor Chode Temple Complex, która została założona w XV wieku i jest doskonale utrzymana. Wiele ze znajdujących się tu posągów i malowideł pamięta czasy założenia klasztoru. Odwiedzimy również najwspanialszą budowlę zbudowaną w 1427-39 roku - Gyantse Kumbum. Kumbum - Budynek ten stanowi jedną z najbardziej wyjątkowych i imponujących konstrukcji w Tybecie. Składa się z 6 pięter, gdzie znajdują się Sala Buddyjska oraz Sala Modlitwy a także 112 Kaplic. Jego ściany przystrojone są religijnymi malowidłami. Wybudowany w XV wieku do dnia dzisiejszego przetrwał wszelkie katastrofy, bitwy i rewolucje. Zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu.
tybet_jezioro_yamdrok_tso_wyprawa_glob_net
Dzień 07: Gyantse - Shigatse (91 km)
Po śniadaniu przejazd do Shigatse i zwiedzanie klasztoru Tashilunpo w Shigatse, siedzibie Panchen Lama. Z majestatycznym szczytem Drolmari (Góra Tary) w tle, klasztor ten lśni w słońcu każdego poranka. Jest położony w zachodniej części Shigatse. Klasztor, znany także jako Góra Chwały, został założony w 1447 roku przez krewnego i wyznawcę Tsongkhapa (założyciela sekty Gelukpa) - Gendun Drup. Gendum Drup otrzymał pośmiertnie tytuł Pierwszego Dalajlamy. Ze względu na swój związek z założycielem Geluk, Klasztor Tashilunpo jest zaliczany do grupy sześciu najważniejszych klasztorów. Zakwaterowanie w hotelu. Noc w hotelu.

Dzień 08: Shigatse - Mt Everest BC (trekking)
Wczesnym rankiem zaraz po śniadaniu przejazd do stóp bazy Mt Everst, z której wyruszają wszystkie eksdycje i wyprawy wspinaczkowe na najwyższą gorę świata Czomolungma (Mt Everest. Trekking do bazy ok 40 min w jedną stronę, potem powrót. Wieczorem odwiedziny w klasztorze i noc w najwyżej położonym hotelu Everest View Inn.
tybet_wyprawa_przez_himalaje_globnet
 
Dzień 09: Mt Everest BC - Kerong

Podziwianie wschodu słońca nad Mt Everest o świcie tzw Zapalanie Szczytów. Śniadanie. Przejazd do Kerong (242 km) oraz przez dwie niesamowite Przełęcze: Laling La i Shung La. Stąd także rozciąga się zapierająca dech w piersiach sceneria. Stojąc na przełęczach jesteście Państwo otoczeni okazałymi górami takimi jak Shishpangma, Cho Oyu, Gauri Shankar itd. Po południu zejście z jałowego tybetańskiego płaskowyżu do porośniętych drzewami i bujna roslinąścią Południowych stoków Himalajów. Zakwaterowanie w hotelu/pensjonacie i nocleg.

Dzień 10: Kerong - Kathmandu
Rano po śniadaniu przejazd do granicy tybetańsko - nepalskiej. Przejście na piechotę granicy. Po załatwieniu formalności w Chińskim Biurze Imigracyjnym, a po wizycie w Nepalskim Biurze Imigracyjnym, spotkanie z napalskim przewodnikiem i przejazd do Kathmandu. Zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu.

Dzień 11: Kathmandu
Zwiedzanie stolicy Nepalu Kathmandu. Zwiedzanie Pałacu, Świątyni Hanumandhoka, czyli wiecznie żyjącej Bogini. Zwiedzanie Kastamandap Temple, świątyni zbudowanej z jednego drzewa. Potem wizyta w Taleju Temple, Kal Bhairab Temple, Akash Bhairab temple. Przejazd do największej stupy buddyjskiej Swayambhunath. Noc w hotelu w Kathmandu.

indie_sikkim_kangchenjunga.jpg
Dzień 12: Kathmandu - rafting - Pokhara
Przejazd na miejsce startu raftingu. Fakultatywnie 4 godziny fascynujacego raftingu po rzece Trisuli, lunch w plenerze. Zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu.

Dzień 13: Pokhara - trekking Annapurna
Przejazd w miejsce startu trekkingu i calodniowy treking ok 6 godzin do polany Austrian Camp skąd roztacza sie zachwycający widok na szczyty Himalajów i osmiotysięcznik Annapurna. Nocleg w schronisku.

Dzien 14: Pokhara - Kathmandu
Powrót do Pokhara i przejazd z Pokhara do Kathmandu (możliwy fakultatywnie przelot). Noc w hotelu.

Dzień 15: Kathmandu - Paro (Bhutan)
Transfer na lotnisko i lot do Paro. Po przylocie do Paro transfer z lotniska i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie Paro. Wizyta w Ta-dzong, narodowym Muzeum Bhutan, Paro Rinpung Dzong. Noc w hotelu.

bhutan_wycieczki_klasztor
16 dzień Paro - Thimpu
Przejazd do Czortenu Satsam i wędrówka do Klasztoru. Nazwa Taktsang oznacza “Gniazdo Tygrysa”. Klasztor jest ulokowany na występie skalnym na wysokości aż 800 metrów z widokiem na dolinę Paro oraz rzekę. Legenda głosi, że Guru Padma Sambhava, znany, jako drugi Budda Bhutan, medytował w miejscu, gdzie usytuowany jest klasztor, a dostał się tam lecąc na grzbiecie tygrysicy. Piknik w kafeterii Taktsang. Wycieczka zajmie około 4 godzin. Przejazd do Thimphu. Nocleg w Thimpu.

17 dzień Thimphu Phuntsholing - Kalimpong (195 km/ 5 godzin / 2150 m npm)
Przejazd do granicy Bhutanu z Indiami na przejście graniczne w Phuntsholing. Podczas podróży będziemy mieli okazję zobaczyć Himalajskie szczyty Bhutanu, a również przyjrzeć się życiu mieszkańców wiosek. Po drodze przerwa na lunch i krótka wizyta w Klasztorze Karabandi Lakhang. Po przyjeździe na przejście graniczne w postaci wielkiej Bramy, która dzieli na pół miasteczko na część bhutańską i indyjską i załatwieniu formalności przejazd do Indii. Przejazd do Kalimpong, siedziby buddyjskich klasztorów, hinduskich świątyń i chrześcijańskich kościołów. Noc w hotelu.

18 dzień Kalimpong - Darjeling
Półdniowa wycieczka po Kalimpong: Graham’s Home, Deolo View Point, Szkółka dziko rosnących Orchidei, Klasztor Zang Dhok Palri Phodang Mo. Przejazd do Darjeeling nad Doliną Rzeki Rangeet. Po przyjeździe czas wolny na spacer po Zabytkowym Mieście Darjeeling. Nocleg w hotelu.

Sikkim Wyprawy glob net

19 dzień Darjeeling
Przed wschodem słońca ok 4:00 rano, przejazd na Wzgórze Tygrysie i podziwianie słońca nad Himalajami. powrót do hotelu na śniadanie i wypoczynek. Potem wycieczka po mieście i zwiedzanie. Nocleg w hotelu.

20 dzień Darjeeling - Bagdogra - Delhi
Transfer na lotnisko Bagdogra i przelot do Delhi. Oczekiwanie na lot powrotny do kraju.

21 dzień Wylot
W nocy wylot, przylot do Polski

 

pociag_pekin_lhasa_wyprawa_globnet

pociag_pekin_lhasa_wyprawa_globnet

tybet_lhasa_barkhol_market_wyprawa_glob_net

tybet_lhasa_dzieci_wyprawa_glob_net

tybet_klasztor_sera_debata_mnichow_glob_net

tybet_lhasa_palac_potala_wyprawa_glob_net

tybet_jaki_tybetanskie_wyprawa_glob_net

tybet_wyzyna_tybetanska_wyprawa_glob_net

tybet_tybetanki_wyprawa_glob_net

tybet_lodowiec_nojin_kangtsang_wyprawa_glob_net

tybet_himalaje_globnet

tybet_budda_glob_net

mt_everest

mt_everest_bc_zachod_slonca

Sikkim Wyprawa 2012

 

Cena i termin

 

Cena za wyprawę od osoby 4330 USD + 5284 PLN

Termin: 10-10-2019

Cena zawiera:
* przelot samolotem międzynarodowym Warszawa - Pekin - Delhi - Warszawa
* przejazd pociągiem sypialnym z Pekinu to Lhasa
* zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych z łazienkami w hotelach 3***, pensjonatach i schroniskach górskich
* Wycieczki zgodnie z programem z lokalnymi przewodnikami (przewodnicy angielskojęzyczni)
* wszystkie środki transportu: jak pociąg sypialny, Van, bus, autobus, samochód zależnie od pokonywanej trasy tak jak w programie
* przelot z Kathmandu do Paro samolotem
* przelot z Bagdogry do Delhi samolotem
* Wizy: nepalska, chińska, indyjska, bhutan
* wyżywienie: śniadanie w Chinach, Tybecie, Nepalu
* pełne wyżywienie: śniadanie + lunch + obiadokolacja w Bhutan
* opieke polskiego pilota
* wszystkie bilety wstępu wg programu
* wszystkie transfery z lotniska do hoteli i na lotnisko.
* pozwolenie na wjazd do Tybetu, na przejazdy do Nepalu itd.
* pozwolenie na wjazd do Bhutan i Sikkim w Indiach
* pozwolenia na wjazd Mt Everest BC
* na trekkingu w Nepalu: przewodnik, tragarze i pełne wyżywienie, pozwolenia
* benzyna, opłaty drogowe i parkingowe
*ubezpieczenie turystyczne KL 40.000 Euro i NNW 15.000 zł
*ubezpieczenie przelotu miedzynarodowego od rezygnacji
* Ubezpieczenie Gwarancji Turystycznej

Zapisz

Zapisz