Zarejestruj się a będziesz otrzymywać ciekawe informacje: Indie, Nepal, Bhutan, Chiny i Tybet

A A A

Chiny + Tybet + Nepal + Bhutan + Indie 21 dni 

grupowa z polskim pilotem 
 
 
Trasa: Lanzhou, Lhasa, Yamdrok Tso, Gyantse, Shigatse, Mt Everest BC, trekking, Tingri, Zhangmu, Kathmandu, Pokhara, Austrian Camp, trekking Annapurna, Kathmandu,

Paro, Thimpu, Phuntsoling, Kalimpong, Pelling, Mt.Kangchendzonga, Bagdogra, Delhi 

PROGRAM
Dzień 01: Warszawa - Lanzhou
Zbiórka 2 godziny przed odlotem na lotnisku w Warszawie i wylot do Pekinu
Dzień 02: Lanzhou - Lhasa
Po przylocie na lotnisko w Lanzhou transfer na dworzec. Wieczorem  przejazd nocnym pociągiem do Lhasa. Noc w pociągu.
Dzień 03: Lhasa
Po południu  o godz. 16:07 po przyjeździe do Lhasa zakwaterowanie na nocleg w hotelu. Popołudnie wolne na aklimatyzację. Noc w hotelu.
chiny_wyprawa_glob_net_grupa
Dzień 04: Lhasa
Całodniowe zwiedzanie Lhasa. Wycieczka do Tybetu nie byłaby kompletna bez obecności w, jakże istotnym, Pałacu Potala. To miejsce jest zasadniczym punktem na terenie Lhasa oraz cudem wschodniej architektury. Już pierwsze spojrzenie na tę masywną budowlę będzie magicznym, niezapomnianym wspomnieniem na długie lata. Budowla ta była pałacem od V lub VI wieku, dawną siedzibą Dalajlamy. Po lunch wizyta w Klasztorze Sera, budowli z XV wieku o złotych dachach i pobielanych ścianach. Ten dobrze utrzymany, 13-piętrowy klasztor jest położony zaledwie o kilka mil na północ od Lhasa i zamieszkuje go kilkuset mnichów. Przejście na Barkhol Market, który jest sercem starego Lhasa. Odwiedzenie Świątynie Jokhang - celu pielgrzymek z calego Tybetu. To najbardziej czczone sanktuarium w całym Tybecie. Nieustannie tętni ono żarliwymi modlitwami wiernych. Obiadokolacja w reatauracji. Nocleg w Lhasa.
tybet_lhasa_barkhol_market_wyprawa_glob_net
Dzień 05: Lhasa - Yamdrok Tso - Gyantse (264 km) - Shigatse (91 km)
Rankiem przejazd ok 110 km do jeziora Yamdrok Tso położonego na 4408 m npm. Jezioro uważane jest przez Tybeteańczyków za świete i jest czczone jak talizman, odzwierciedla duszę narodu Tybetańskiego. Jest ono także widoczne ze szczytu Przełęczy Kamba-la (5030 m). W ładną pogodę nabiera ono bajecznego odcienia ciemnego turkusu. Opuszczenie Yamdrok Tso jest tak samo spektakularne jak przybycie do jego brzegów, ponieważ trzeba się zmierzyć z Przełęczą Karo La. Widoki z tego miejsca na Lodowiec Nojin Kangtsang są naprawdę imponujące.
Po odpoczynku nad jeziorem będziemy kontynuować podróż do miasteczka Gyantse oddalonego od jeziora o 180 Km. Gyantse zachowało urok i atmosferę dawnego 14 sto wiecznego Tybetu, gdzie mieszkańcy żyją w tradycyjny sposób. Jego nazwa widniała w roku 1904 w czołówkach gazet, kiedy to pułkownik Younghusband poprowadził brytyjską ekspedycję na Tybet i pokonał tam tybetańską armię. Jako skrzyżowanie głównych szlaków handlowych Indii, było niegdyś znane z doskonale tkanych dywanów. Teren jest otoczony imponującą ścianą, za którą znajdowało się 19 klasztorów z dominującą nad nimi fortecą ulokowaną na pobliskiej górze. Zwiedzimy tu twierdze Gyantse Dzong i stare świątynie jak Pelkhor Chode Temple Complex, która została założona w XV wieku i jest doskonale utrzymana. Wiele ze znajdujących się tu posągów i malowideł pamięta czasy założenia klasztoru. Odwiedzimy również najwspanialszą budowlę zbudowaną w 1427-39 roku - Gyantse Kumbum. Kumbum - Budynek ten stanowi jedną z najbardziej wyjątkowych i imponujących konstrukcji w Tybecie. Składa się z 6 pięter, gdzie znajdują się Sala Buddyjska oraz Sala Modlitwy a także 112 Kaplic. Jego ściany przystrojone są religijnymi malowidłami. Wybudowany w XV wieku do dnia dzisiejszego przetrwał wszelkie katastrofy, bitwy i rewolucje. Po zwiedzeniu zabytków przejazd w kierunku zachodnim do drugiego co do wielkości miasta Tybetu - Shigatse (91 km). Shigatse leży na zbiegu dwóch rzek: Naang-chu i Brahmaputra. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i noc w hotelu.
tybet_jezioro_yamdrok_tso_wyprawa_glob_net
Dzień 06: Shigatse - Shelkar
Po śniadaniu zwiedzanie klasztorze Tashilunpo, siedzibie Panchen Lama. Z majestatycznym szczytem Drolmari (Góra Tary) w tle, klasztor ten lśni w słońcu każdego poranka. Jest położony w zachodniej części Shigatse. Klasztor, znany także jako Góra Chwały, został założony w 1447 roku przez krewnego i wyznawcę Tsongkhapa (założyciela sekty Gelukpa) - Gendun Drup. Gendum Drup otrzymał pośmiertnie tytuł Pierwszego Dalajlamy. Ze względu na swój związek z założycielem Geluk, Klasztor Tashilunpo jest zaliczany do grupy sześciu najważniejszych klasztorów w Geluk. Swoje oddziały ma od Young He going w Pekinie, poprzez Chengde w Manchuria do Gyantse. Po przerwie na lunch pojedziemy autostradą łączącą Lhasa z Gyatso La Pass, znajdujacego się na wysokości 5252 m npm nad zaporę Shigatse. Z tamtąd stromy zjazd w dół rzeki Lolo-chu. Długa jazda, ale obfita w spektakularne widoki. Warunki panujące na drodze mogą umożliwić nam objazd i wizytę w jednym z najstarszych tybetańskich klasztorów Bon Po w Sakya. Po południu - przekroczenie Przełęczy na wysokości 5000 m przed dotarciem do Xegar. Są tu fantastyczne widoki na Mt.Everest i Cho Oyu. Po przybyciu do Shelkar (ok 250 km) zakwaterowanie w hotelu, czas na aklimatyzacje przed wyruszeniem do Mt. Everest BC i obiadokolacja w hotelu. Noc w hotelu w Shelkar.
Dzień 07: Shelkar - Rongbuk Monastery (trekking)
Rankiem zaraz po śniadaniu przejazd do stóp bazy Mt Everst, z której wyruszaja wszystkie eksdycje i wyprawy wspinaczkowe na najwyższą gorę świata mt Everest. Trekking po okolicy i aklimatyzacja. Wieczorem odwiedziny w klasztorze i noc w hotelu Everest View Inn.
tybet_wyprawa_przez_himalaje_globnet
Dzień 08: Shelkar - Mt Everest BC (trekking)
Rano trekking w Rezerwacie przyrody Mt Everest. Podziwianie masywu Mt Eerest i Himalajów i przejazd do Nylem. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
Dzień 09: Nylem - Zhangmu - Kathmandu
Przejazd do Zhangmu (242 km) oraz przez dwie niesamowite Przełęcze:  Laling La i Shung La. Stąd także rozciąga się zapierająca dech w piersiach sceneria. Stojąc na przełęczach jesteście Państwo otoczeni okazałymi górami takimi jak Shishpangma, Cho Oyu, Gauri Shankar itd. Po południu - zejście z jałowego tybetańskiego płaskowyżu do małego miasteczka Zhangmu, leżącego na granicy Tybetu z Nepalem. Po załatwieniu formalności w Chińskim Biurze Imigracyjnym - przejazd do Kodari, a po wizycie w Nepalskim Biurze Imigracyjnym - przejazd do Kathmandu. Zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu.
Dzień 10: Kathmandu
Zwiedzanie stolicy Nepalu Kathmandu. Zwiedzanie Pałacu, Świątyni Hanumandhoka, czyli wiecznie żyjącej Bogini. Zwiedzanie Kastamandap Temple, świątyni zbudowanej z jednego drzewa. Potem wizyta w Taleju Temple, Kal Bhairab Temple, Akash Bhairab temple. Przejazd do największej stupy buddyjskiej Swayambhunath.  Noc w hotelu w Kathmandu. 
Dzień 11: Kathmandu - rafting - Pokhara
Przejazd na miejsce startu raftingu. Fakultatywnie 4 godziny fascynujacego raftingu po rzece Trisuli, lunch w plenerze. Osoby które nie będą brały udziału w raftingu przejazd nad rzekę i odpoczynek. Zakwaterowanie w hotelu i noc w hotelu.

Dzień 12 Pokhara - trekking Annapurna
Przejazd w miejsce startu trekkingu i calodniowy treking ok 6 godzin do polany Austrian Camp skąd roztacza sie zachwycający widok na szczyty Himalajów i osmiotysięcznik Annapurna. Nocleg w schronisku.
Dzien 13 Pokhara - Kathmandu
Powrót do Pokhara i przejazd z Pokhara do Kathmandu (możliwy przelot). Noc w hotelu.
Dzień 14: Kathmandu - Paro (Bhutan)
Transfer na lotnisko i lot do Paro. Po przylocie do Paro transfer z lotniska i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie Paro. Wizyta w Ta-dzong, narodowym Muzeum Bhutan, Paro Rinpung Dzong. Noc w hotelu.
15 dzień Paro - Thimpu
Przejazd do Drugyal dzong i wizyta w ruinach fortecy. W drodze powrotnej - wizyta w Świątyni Kichu, powstałej w pierwszej połowie VII wieku. Jest to najstarsza świątynia wybudowana przez tybetańskiego króla Songtsena Gempo. Przejazd do Thimphu. Nocleg w Thimpu.
16 dzień Thimphu Phuntsholing - Kalimpong (195 km/ 5 godzin / 2150 m npm) 
Przejazd do granicy Bhutanu z Indiami na przejście graniczne w  Phuntsholing. Podczas podróży będziemy mieli okazję zobaczyć Himalajskie szczyty Bhutanu, a również przyjrzeć się życiu mieszkańców wiosek. Po drodze  przerwa na lunch i krótka wizyta w Klasztorze Karabandi Lakhang. Po przyjeździe  na przejście graniczne w postaci wielkiej Bramy, która dzieli na pół miasteczko  na część bhutańską i indyjską i załatwieniu formalności przejazd do Indii.  Phuntsholing przypomina wielki bazar, gdzie handluje się głównie mięsem,  pochodzącym ze zwierząt zabijanych w Indiach i transportowanych w głąb  Bhutanu w Bhutanie jest zakaz zabijania zwierząt). Kwitnie też handel płytami  DVD z filmami i muzyką indyjską, posiadanie takich nielegalnych elementów  rozrywki w Bhutanie karane jest więzieniem, ale jak widać tutaj nikt się tym nie  przejmuje. Tutaj możemy tez napić się zakazanej wódki i zakurzyć papieroska, co również jest nielegalne w Bhutanie. Przejazd do Kalimpong, siedziby  buddyjskich klasztorów, hinduskich świątyń i chrześcijańskich kościołów. Noc w  hotelu.
17 dzień  Kalimpong Pelling (2185 m npm) 
Półdniowa wycieczka po Kalimpong: Graham’s Home, Deolo View Point, Szkółka dziko rosnących Orchidei, Klasztor Zang Dhok Palri Phodang Mo. Przejazd 100 km ok 4 godziny do Pelling, przez Malli, Jorethang Bazer. Przejazd Doliną Rangeet przy rzece Tista. Zakwaterowanie w hotelu. Podziwianie zachodu słońca nad masywem Mt. Kangchendzonga. Nocleg w hotelu.
18 dzień Pelling 
Cały dzień na zwiedzanie Pelling z 8 -mioma najwazniejszymi atrakcjami turystycznymi: Wioska i Dolina Darap, Wodospad Rimbi, Ogród Kamieni, Wodospad Kunchenjungha, Święte Jezioro Khecheopalri. Przejazd do Klasztoru Pemayangtse, Punktu Wysokoścowego Helipad View Point, Ruin Pałacu Rubduntse i Rezerwatu Ptaków. Wieczór wony. Nocleg w hotelu. 
Sikkim Wyprawy glob net
19 dzień Pelling - Darjeeling (80 km / 3 godz / 2050 m npm)
Przejazd do Darjeeling nad Doliną Rzeki Rangeet. Po przyjeździe czas wolny na spacer po Zabytkowym Mieście Darjeeling. Nocleg w hotelu. 
20 dzień Darjeeling - Bagdogra - Delhi
Przed wschodem słońca ok 4:00 rano, przejazd na Wzgórze Tygrysie i podziwianie słońca nad Himalajami. Transfer na lotnisko Bagdogra i przelot do Delhi. Oczekiwanie na lot powrotny do kraju.

21 dzień Depart
W nocy wylot, przylot do Polski 
Cena za wyprawę od osoby 4330 USD + 5284 PLN 
 
Termin: 09-10-2019
 
Cena zawiera:
* przelot samolotem międzynarodowym Warszawa - Pekin - Delhi - Warszawa
* zakwaterowanie w hotelach 2 **/ 3***
* przejazd pociągiem, Jeepami Land Cruiser trasa wyprawy Tybet - Nepal, autobus w Nepalu, samochodem/busem w Bhutan i Indiach
* Wizy: nepalska, chińska, indyjska, buthanu
* wyżywienie: śniadanie w Chinach, Tybecie, Nepalu
* pełne wyżywienie: śniadanie + lunch + obiadokolacja w Bhutan
* zwiedzanie z przewodnikiem angielskojęzycznym w Tybecie, Nepalu,  Bhutan, Indie
* wszystkie bilety wstępu wg programu
* wszystkie transfery z lotniska do hoteli i na lotnisko.
* pozwolenie na wjazd do Tybetu, na przejazdy do Nepalu itd.
* pozwolenie na wjazd do Bhutan i Sikkim w Indiach
* pozwolenia na wjazd Mt Everest BC
* na trekkingu w Nepalu: przewodnik, tragarze i pełne wyżywienie, pozwolenia
* benzyna, opłaty drogowe i parkingowe
*opieka polskiego pilota
*ubezpieczenie turystyczne Świat
*ubezpieczenie przelotu od rezygnacji
* Ubezpieczenie Gwarancji Turystycznej

 

pociag_pekin_lhasa_wyprawa_globnet

pociag_pekin_lhasa_wyprawa_globnet

pociag_pekin_lhasa_wyprawa_globnet

tybet_lhasa_barkhol_market_wyprawa_glob_net

tybet_lhasa_dzieci_wyprawa_glob_net

tybet_tybetanska_restauracja_wyprawa_glob_net

tybet_klasztor_sera_debata_mnichow_glob_net

tybet_lhasa_palac_potala_wyprawa_glob_net

tybet_jaki_tybetanskie_wyprawa_glob_net

tybet_wyzyna_tybetanska_wyprawa_glob_net

tybet_tybetanki_wyprawa_glob_net

tybet_lodowiec_nojin_kangtsang_wyprawa_glob_net

tybet_himalaje_globnet

tybet_budda_glob_net

tybet_nomadowie_kowboje_tybetu_globnet

mt_everest

mt_everest_bc_zachod_slonca

bhutan_wycieczki_klasztor

indie_sikkim_kangchenjunga.jpg

Darjeeling_wyprawy_glob_net_herbata

Sikkim Wyprawa 2012

 

Zapisz

Zapisz